Sposoby promowania na Facebooku

utworzone przez | gru 13, 2022 | kampania reklamowa, promocja, reklama, sprzedaż, wizerunek | 0 komentarzy

W jaki sposób można się promować na Facebooku? Mamy dwie podstawowe możliwości reklamowania na platformie. Poniżej znajdziesz informacje, które pomogą Ci wybrać sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

 

 

Pewnie pomyślisz: Co takiego? Nie dość, że trzeba dowiedzieć się, jak w ogóle robić te reklamy, to jeszcze jest więcej niż jedna opcja promowania? 

No tak, jest więcej możliwości. Jednak myślę, że to dobrze. Bo dzięki temu możemy wybrać tą najbardziej dostosowaną do swoich aktualnych potrzeb.

Mamy dwie główne możliwości reklamowania na Facebooku: z poziomu strony firmy i poprzez Menedżera Reklam.

 

Pierwszy sposób promowania na Facebooku: Promowanie z poziomu strony

Ten sposób jest prostszy. Więc jeśli masz mało czasu, a zależy Ci na szybkim osiągnięciu efektu, ten sposób jest dla Ciebie.

Przycisk PROMUJ POST w postach

To jest najszybsza i najłatwiejsza opcja reklamowania. Załóżmy, że masz na swojej stronie post, który jest popularny i budzi duże zainteresowania. Możesz go bardzo szybko podpromować. Wystarczy kliknąć w niebieski przycisk pod postem “Promuj post”. 

Taka reklama może się pojawić w różnych miejscach platformy Meta (także na Instagramie, Messengerze lub WhatsApp). Poza tym możesz wskazać konkretną grupę odbiorców, która zobaczy reklamę. Aby zatwierdzić reklamę, wystarczy kliknąć w jeszcze jeden przycisk “Promuj post teraz”. I to wszystko!

Celem tej metody jest wypromowanie konkretnego posta. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób pokażesz się osobom, które mogą być zainteresowane Twoimi produktami/usługami. Zwiększysz też liczbę odbiorców strony na Facebooku. Tego typu promowanie może zwiększyć aktywność, na przykład liczbę polubień i komentarzy.

Przycisk Promuj (Twórz reklamy) na stronie.

Aby prosto i szybko stworzyć reklamę Twojej strony na Facebooku, możesz skorzystać z opcji “Promuj”. Jest to niebieski przycisk widoczny na górze strony pod jej nazwą ze zdjęciem profilowym. Jest to dobra opcja, jeśli chcesz stworzyć reklamę na podstawie określonego celu biznesowego. 

Ten sposób reklamy może pomóc:

 • w pozyskiwaniu kontaktów, 
 • zachęceniu odbiorców do zakupów w Twojej witrynie
 • lub promowaniu adresu sklepu. 

Technicznie reklama jest tworzona na podstawie aktualnej zawartości Twojej strony. Facebook podaje wskazówki, co do wyglądu, treści i odbiorców reklamy.

 

Kiedy korzystać z tej metody?

Użyj przycisków Promuj post i Promuj na swojej stronie, jeśli chcesz:

 • utworzyć reklamę szybko i prosto
 • tworzyć i edytować reklamy z poziomu aplikacji mobilnej Facebook.
 • otrzymać wskazówki dotyczące sposobu docierania do odbiorców.
 • otrzymać wskazówki dotyczące miejsca wyświetlania reklam.

 

Drugi sposób promowania na Facebooku: Reklama w Menedżerze reklam

Trochę bardziej złożonym sposobem promowania na Facebooku jest reklama z poziomu Menedżera Reklam. Jest to profesjonalne narzędzie do tworzenia kampanii na reklamowych. Daje dużo możliwości promowania, zarządzania i analizowania reklam. Opcje te nie są dostępne w przypadku pierwszego sposobu promowania. Co ważne, z tego sposobu mogą również korzystać osoby bez doświadczenia w tworzeniu reklam na Facebooku. Dlatego warto mu się przyjrzeć.

Jak znaleźć Menedżer Reklam?

Wybierz w lewym Menu Twojego konta na Facebooku: Wyświetl Wszystko > Profesjonalne > Menedżer reklam.

Menedżer reklam daje dostęp do różnych zaawansowanych funkcji reklamowych, m.in.:

 • Tworzenie grupy niestandardowych odbiorców
 • Tworzenie niestandardowych konwersji
 • Tworzenie piksela Meta (Facebooka)
 • Dostęp do wszystkich umiejscowień
 • Testowanie reklam

Menedżer reklam umożliwia także:

 • Zarządzanie płatnościami (historia rozliczeń, możliwość ustawienia limitu wydatków)
 • Tworzenie wielu reklam i zestawów reklam w ramach jednej kampanii (wraz z opcją powielania kampanii, zestawów reklam i reklam)
 • Więcej możliwości analizy statystyk reklamowych (opcja dostosowania tabel z wynikami, aby poznać najważniejsze wskaźniki).

Którą metodę promowania wybrać?

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z reklamami na Facebooku, najlepiej zacząć od tworzenia reklam z poziomu strony (Promuj i Promuj post). Natomiast jeśli potrzebujesz więcej możliwości, aby zrealizować określone cele reklamowe, mieć dostęp do wielu opcji tworzenia kreacji reklamowych, wyboru specyficznych umiejscowień, targetowania itp., to Menedżer reklam będzie najlepszym wyborem. Dzięki niemu będziesz się reklamować strategicznie i skutecznie.

Daj znać w komentarzu, czy podobał Ci się ten artykuł, czego ewentualnie chciałbyś się jeszcze dowiedzieć.

Zapisz się na newsletter, aby móc otrzymywać ode mnie powiadomienia o najnowszych artykułach i innych wartościowych informacjach!

Dołącz do społeczności przedsiębiorców BiznesMarketingZone na Facebooku i na Instagramie!

baner pokazujący zdjęcie checklisty kampanii reklanowej na Facebooku i Instagramie, przycisk Pobierz checklistę PDD