Jak stworzyć spójną i unikalną identyfikację wizualną marki online?

Jak stworzyć spójną i unikalną identyfikację wizualną marki online?

Jak stworzyć spójną i unikalną identyfikację wizualną marki online?

Co to jest identyfikacja wizualna marki? Dlaczego każda marka powinna ją mieć? Jakie są elementy wizualne marki? Jak stworzyć identyfikację wizualną dla swojej marki? Jakie są narzędzia?

Identyfikacja wizualna marki, czyli tzw. visual identity (ang.) jest skutecznym sposobem na budowanie wizerunku. Składa się z elementów wizualnych, które tworzą “wygląd” marki. Jej głównym celem jest stworzenie takiego efektu, który pozwoli Ci uzyskać wysoką rozpoznawalność i zapamiętywalność w branży. Identyfikacja wizualna odpowiada na pytanie, jak chcesz być widzianym i jakie chcesz robić wrażenie? Chodzi o Twój wizerunek. Dlatego jest to konieczne zadanie do wykonania przy starcie biznesu.

Elementy identyfikacji wizualnej marki:

  1. Kolorystyka. Wybierz 3-4 kolory, które będą się pojawiały w każdym kanale komunikacji Twojej marki (np. strona internetowa, sklep). Stosuj te kolory w  materiałach marketingowych.
  2. Czcionka. Wybierz 3-4 czcionki, których będziesz używać online oraz przy tworzeniu komunikacji i materiałów marketingowych.
  3. Nazwa Twojej marki powinna być prosta i naprowadzająca na działalność, produkt lub usługę, którą oferujesz. Nazwą marki może być również Twoje imię i nazwisko, jeśli zależy Ci na budowaniu marki eksperta.
  4. Logo marki odzwierciedla wizualnie nazwę marki. Dobre logo powinno być również proste, ale jednocześnie unikalne, aby zapadało w pamięci. Zapewne na początku, nie stać Cię na zlecenie projektu logo. Możesz wtedy zrobić je sam  np. w Canvie. Jednak na starcie poradzisz sobie również bez niego.
  5. Symbole, ikonki. Są to elementy graficzne, których użyjesz w logotypie na Twojej stronie internetowej oraz w materiałach marketingowych. Powinny być w jakiś sposób powiązane z Twoją branżą lub z wrażeniami, które chcesz wywoływać na myśl o Twojej marce.
  6. Zdjęcia również stanowią lub mogą stanowić ważną część identyfikacji wizualnej Twojej marki. Zwłaszcza, jeśli chodzi o markę osobistą. Wówczas wykorzystujesz zdjęcia swojej osoby. Możesz nawet wykonać do tego celu profesjonalną sesję zdjęciową.

Jak znaleźć styl dla swojej marki?

Aby stworzyć autentyczną i ciekawą identyfikację wizualną, najlepsze efekty daje kierowanie się trzema kryteriami:

  1. Grupa docelowa. Po pierwsze musisz określić, do kogo chcesz dotrzeć, czyli kim jest Twój klient? To dość istotna kwestia. Inny styl będzie odpowiadał kobietom, inny mężczyznom, a jeszcze inny osobom starszym. Albo przeciwnie, dzieciom lub nastolatkom itd. Oczywiście zależy to również od branży, w której działasz oraz specyficznych produktów lub usług, które oferujesz.
  2. Osobiste preferencje. Jakie kolory i styl odpowiada Tobie? W czym czujesz się najlepiej? Jak chcesz być widziany, odbierany? Jakie wrażenia i skojarzenia z marką chcesz wywołać? Ta część w dużej mierze kształtuje autentyczność marki, bo opiera się o Twoje osobiste wybory.O to kim jesteś i z czym chcesz być utożsamiany. Jakie masz wartości?
  3. Cele. Czyli jakie masz plany na teraz i związane z rozwojem Twojej marki i jej produktów? Co chcesz osiągnąć?

Stwórz tablicę stylu, czyli moodboard

Zbierz wszystkie te informacja w jednym miejscu. Stwórz tzw. moodboard, czyli tablicę stylu dla swojej marki. Możesz ją zrobić fizycznie na dużej kartce papieru lub tablicy korkowej. Umieść na niej to, co uznasz za odpowiednie dla Twojej marki (próbki kolorów na tkaninach, zdjęcia, symbole, wycinki z gazet).

Inną opcją jest stworzenie elektronicznej wersji moodboardu. Zacznij od znalezienia inspiracji np. w Pintereście. Następnie przejdź do Canvy i tam umieść wszystkie pomysły na swojej tablicy. Taki moodboard możesz uaktualniać w miarę potrzeb, aż dojdziesz do pożądanego efektu. Umieść na niej zdjęcia, kody kolorów, czcionki, wzory, które mają reprezentować Twoją markę. Konsekwentnie się jej trzymaj.

Identyfikacja wizualna marki online

Gdzie znaleźć gotowe elementy ?

Poniżej znajdują się narzędzia, które ułatwią Ci stworzenie identyfikacji wizualnej dla Twojej marki online.

Coolors – fantastyczne narzędzie, które pomoże w dobraniu palety kolorów, które będą do siebie pasować. Możliwe jest też pobranie kolorów ze zdjęć i stworzenie dzięki temu spójnej palety.

Fontsquirell oraz Google Fonts – biblioteki czcionek

Flaticon – biblioteka ikonek, naklejek

Pexels, Pixabay – banki darmowych zdjęć

Jak stworzyć spójną identyfikację wizualną marki?

Po prostu bądź konsekwentny! Stosując przemyślanie elementy swojej identyfikacji wizualnej budujesz spójny wizerunek online. Najbardziej oczekiwanym efektem jest spontaniczne skojarzenie elementów wizualnych z marką pomimo braku widocznej nazwy. Czyli, kiedy widzimy np. kolory i czcionki typowe dla danej marki i od razu je do niej przypisujemy. W ten sposób budujemy rozpoznawalność i zapamiętywalność na rynku.

Trzymaj się swojej identyfikacji wizualnej w codziennej komunikacji oraz w każdej swojej przestrzeni w Internecie. Pamiętaj zwłaszcza o:

  • Swojej stronie internetowej
  • Blogu
  • Sklepie internetowym
  • Profilach w mediach społecznościowych
  • Podczas nagrywania wideo
  • Udzielając gościnnych wywiadów
  • W materiałach marketingowych
  • Wizytówkach (warto je mieć, nawet jeśli prowadzisz biznes online)
  • Kampaniach reklamowych (materiały reklamowe spójne z Twoim stylem)

Pamiętaj, że w każdej sytuacji, gdzie występujesz profesjonalnie ,,robisz jakieś wrażenie”. Budujesz swój wizerunek. Warto więc, abyś zadbał o poszczególne elementy swojego stylu osobistego. Możesz np. wyprodukować kilka przypinek na koszulę ze swoim logo. Może to być również smycz na szyję z logotypem, którą założysz podczas webinaru.

Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, to możesz się ograniczyć np. do jakiegoś elementu swojej garderoby, który będzie w kolorze marki. Oczywiście nie chcesz spowodować efektu tzw. choinki, więc we wszystkim zachowaj umiar! W codziennej pracy możesz używać kalendarza lub notatnika w określonym dla swojej marki kolorze. Ciekawym pomysłem jest też wydrukowanie naklejek z własnym logotypem, które możesz przykleić do notatnika lub na laptop. Bądź kreatywny!

Daj znać w komentarzu, czy podobał Ci się ten artykuł, czego ewentualnie chciałbyś się jeszcze dowiedzieć.

Zapisz się na newsletter, aby móc otrzymywać ode mnie powiadomienia o najnowszych artykułach  i innych wartościowych informacjach!

Dołącz do społeczności przedsiębiorców BiznesMarketingZone na Facebooku i na Instagramie!


Facebook


Instagram

To może Cię zainteresować:

Jak zarobić dodatkowe 10 000 zł? Wywiad z Karoliną Kępką na temat money mindset

Jak zarobić dodatkowe 10 000 zł? Wywiad z Karoliną Kępką na temat money mindset

Jak zarobić dodatkowe 10 000 zł?
Wywiad z Karoliną Kępką na temat money mindset

Karolina Kępka, to doświadczona Social Media Manager i właścicielka agencji marketingowej Qursantka Karolina. A ostatnio także szefowa marki Obfitość i Human Desing. Karolina opowie o właściwym stosunku do pieniędzy tzw. money mindset i o jego roli w naszym życiowym sukcesie.

Karolina, nazywasz siebie Trenerkę Obfitości, pierwszy raz spotykam się z takim określeniem. Co ono oznacza? Czy jest to nowy zawód?

Karolina: Nigdy nie myślałam o tym jako o “zawodzie”, ale to również ciekawa koncepcja. Natomiast “Trenerka obfitości” wzięła się po pierwsze z ludzkiej potrzeby nazywania rzeczy po imieniu, czasem może i lekkiego zaszufladkowania. Wtedy nasz umysł lepiej rozumie pewne rzeczy.

A po drugie dlatego, że uważam, że aby móc przeżywać obfite życie, trzeba to najzwyczajniej w świecie wytrenować. To nie dzieje się samo ot, tak, na pstryknięcie palcami, jak wielu mogłoby się wydawać, chociażby wtedy gdy stykają się z prawem przyciągania.

Jaki Twoim zdaniem panuje stosunek do pieniędzy w Polsce? Czy można tutaj mówić o ogólnym podejściu, z może czymś typowym dla danych grup ze względu na wiek, płeć, czy sytuację ekonomiczną?

Karolina: Mówiąc ogólnie o polskim stosunku do pieniędzy, to niestety nie jest on zbyt dobry, żeby nie powiedzieć wprost – po prostu zły. Szczególnie teraz na początku roku, kiedy wprowadzany jest nowy ład, widać to aż za bardzo. Rozmowom o pieniądzach towarzyszy strach – bo pieniędzy za mało, przepadną, nie pojawią się; rozczarowanie – pojawiło się za mało, za późno; gorycz – pracowałem za ciężko, za zbyt mało.

Dla różnych grup wiekowych, jedynie zmartwienia są różne, zaś samo podejście do pieniędzy – takie samo. Ale cóż się dziwić, jeśli jesteśmy programowani od dziecka? To wszystko w nas zostaje i tworzy tak zwane “blizny finansowe”. Są osoby, które zaczynają dostrzegać, że coś jest nie tak i zaczynają pracować nad swoją finansową inteligencją, co jest piękne, i oby tak dalej!

Czy według Ciebie Polacy nie sięgają po marzenia? Akceptują to co jest z wygody, ze strachu przed porażką, a może jest to lęk przed sukcesem?

Karolina: Bardzo dużo osób w ogóle nie marzy, właśnie ze strachu. Jak tylko o nich myślę robi mi się smutno, bo marzenia są od spełniania. Ale rozumiem to. Wpływ na nich ma otoczenie, życiowe doświadczenia. Te osoby po prostu zapomniały, że mogą coś zmienić. Być może kiedyś nastąpi przebudzenie, i powoli zaczną sięgać po jednym małym marzeniu naraz.

Brak wiary w siebie też kładzie się cieniem na marzeniach. W końcu “nie jestem wystarczająca, żeby te marzenia osiągnąć”. Mało osób wie, że sposobność spełniania marzeń w dużej mierzy zależy od naszego nastawienia. Wrzućmy to na chwilę do jednego worka “Money Mindset”.

Nie dalej jak wczoraj, miałam od rana wspaniałe nastawienie do życia i świata. Tego dnia, pojawiły się trzy nowe klientki – dwie, które dosłownie znalazły mnie w mediach społecznościowych i od razu były chętne na współpracę. Wszystko szło jak po maśle. Niestety po południu miało miejsce przykre dla mnie wydarzenie, które momentalnie wybiło mnie z mojego rytmu. Zawładnął mną strach. Chwilę później dostałam telefon, dzwoniła Pani z salonu masażu, bowiem na następny dzień miałam umówiony masaż. Myślę super – pozbędę się tego nagłego stresu z mięśni 🙂 Ale Pani dzwoniła odwołać wizytę, ponieważ masażystka się rozchorowała i nie miał kto jej zastąpić.

Ja wiedziałam, że jest to bezpośrednio związane z moimi emocjami i “mindsetem”. Dlatego kolejną godzinę poświęciłam na “powrót do siebie” i mojego stanu z poranku. I wiesz co? Pani z salonu zadzwoniła ponownie, że ktoś inny odwołał wizytę i mogę wskoczyć na jej miejsce! Nasze myśli, emocje, samopoczucie i to jak funkcjonujemy znajduje odzwierciedlenie w codziennych sytuacjach, także w tych związanych z naszymi marzeniami i pieniędzmi.

Na Twojej stronie pojawia się tajemnicze określenie „kod obfitości”. Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy i wyjaśnić, co to takiego?

Karolina: To ponownie chęć włożenia czegoś nieoczywistego w jakieś bardziej zrozumiałe ramy 🙂
Nazwijmy to zestawem ćwiczeń, rytuałów i medytacji, które połączyłam dla najlepszego efektu. Samo się nie zrobi i nie zadzieje, jest praca do wykonania, chociażby związana z przeprogramowaniem siebie.

Jesteśmy programowani od małego. Jedne programy, tudzież “kody” nam służą, inne szkodzą. Moim zadaniem jest pomóc Ci się przeprogramować. Aby to zrobić, trzeba stary program (kod), zastąpić nowym.

15-go stycznia 2022 r.  odbędą się warsztaty „Ja Milionerka”. Jak będą wyglądać, czego można się na nich nauczyć? Kto może wziąć udział?

Karolina: Te warsztaty to kwintesencja mojej pracy ze specjalistami z całego świata podczas kursów, warsztatów i szkoleń, jednak przepuszczone przez “moje sito”.

Punktem pierwszym naszego spotkania będzie określenie stanu obecnego – ponieważ tylko wtedy zauważymy czy zrobiliśmy krok czy nawet dziesięć naprzód. Dużo będę mówiła o tym czym jest obfitość i jak już teraz żyć obfitym życiem. Nie czekać, aż coś się wydarzy.

Następnie odkryjemy co nas blokuje. Jakie stare kody, przekonania nam nie służą, a następnie podczas głębokiej medytacji, będziemy te przekonania niszczyć i zastępować nowymi kodami. Puścimy wodze wyobraźni na temat tego, jak chcemy by nasze idealne i obfite życie wyglądało po to, by stworzyć plan, jak się tam dostać. Przyjrzymy się codziennym aktywnościom, i sprawdzimy co trzeba zmienić i jak to zmienić.

A na zakończenie zaproszę wszystkich do wzięcia udziału w wyzwaniu, by do końca miesiąca zarobić ekstra gotówkę od 1000 – 10000 zł. Ekstra, czyli nie pieniędzy, których się spodziewamy, ale coś ponadto. Ponieważ tylko praktyka pomoże nam zakotwiczyć pracę, którą wykonamy podczas warsztatów.

Od razu dodam, że kwota ma taki przedział, ponieważ każdy z nas jest na innym etapie życia i obfitości. Ktoś, kto zarabia 3000 zł miesięcznie, będzie się podświadomie sabotował myśląc o extra 10000 zł w dwa tygodnie, a to nie o to chodzi.

Bloga BiznesMarketingZone czytają też kobiety – przedsiębiorczynie i freelancerki. Jak Twoim zdaniem skorzystanie z udziału w takim wydarzeniu wpłynęłoby na ich życie i/lub biznes?

Karolina: To są warsztaty wprost stworzone dla nich! Przede wszystkim inwestując w swój “Money Mindset”, będą mogły podejmować lepsze decyzje finansowe (o tym też będę mówić na warsztatach), poprzez miliondolarowe myśli.
Zmienią swoje nastawienie do pieniędzy, a co za tym idzie – pieniędzy do nich.

Efekty uboczne to także wzrost pewności siebie, bo nie oszukujmy się, pieniądze są z nią ściśle powiązane. To także idealny początek drogi do obfitości. Początek, ponieważ gdy wkraczamy w następny etap pomyślności finansowej, okazuje się, że można wejść jeszcze wyżej. Wtedy zabawa zaczyna się od nowa.

Podsumowując: rozglądając się po swoim życiu i obecnej sytuacji m.in.: finansowej, musisz zrozumieć, że znalazłaś się tu poprzez działania sprzed kilku miesięcy, może i lat jeśli sytuacja jest od lat niezmienna. Jeśli Twoja przyszłość ma ulec zmianie, musisz podjąć działania teraz. To Ty jesteś kapitanem tego statku, ja podczas warsztatów będę Twoją latarnią.

Karolina, dzięki za rozmowę! To było dla mnie bardzo inspirujące. Mam nadzieję, że także dla czytelników bloga 🙂

Więcej informacji na warsztatów Karoliny znajdziecie TUTAJ.

Daj znać w komentarzu, czy podobał Ci się ten artykuł, czego ewentualnie chciałbyś się jeszcze dowiedzieć.

Zapisz się na newsletter, aby móc otrzymywać ode mnie powiadomienia o najnowszych artykułach  i innych wartościowych informacjach!

Dołącz do społeczności przedsiębiorców BiznesMarketingZone na Facebooku i na Instagramie!


Facebook


Instagram

To może Cię zainteresować:

Jak zrobić stronę internetową firmy?

Jak zrobić stronę internetową firmy?

Jak zrobić stronę internetową firmy?

Dlaczego powinieneś mieć stronę internetową firmy? W jaki sposób założyć stronę internetową? Czy mogę samodzielnie zrobić stronę www bez technicznej znajomości narzędzi? Od czego zacząć?

W XXI wieku nie mieć strony internetowej swojej firmy, to tak jakby nie istnieć na rynku. Bez względu na to, czy działasz stacjonarnie czy w Sieci. Strona internetowa to wizytówka firmy. To miejsce, w którym potencjalny klient może się dowiedzieć o Twoim biznesie i jego produktach / usługach wszystkiego czego potrzebuje.

To przestrzeń, gdzie możesz:

  • zamieścić informacje o firmie,
  • sprzedawać produkty  / usługi
  • oraz budować markę.

Strona www to absolutna konieczność (tzw. must-have). Jak w takim razie zrobić stronę internetową firmy?

Zlecić czy zrobić samodzielnie?

Na początku zastanów się, czy chcesz sam zrobić swoją stronę internetową, czy zlecić jej wykonanie na zewnątrz? Jakie są Twoje potrzeby związane ze stroną? I ile jesteś w stanie zainwestować czasu i pieniędzy na jej wykonanie?

kwestia czasu

Jeśli chodzi o czas to przy wykorzystaniu ogólnie dostępnych instrukcji możesz samodzielnie wyklikać prostą stronę internetową w kilkanaście do kilkudziesięciu godzin ciągiem. Tyle samo czasu poświęcisz zlecając projekt komuś innemu. Bo musisz jeszcze wziąć pod uwagę kwestię konsultacji – komunikacji ze zleceniobiorcą w temacie stworzenia strony.

kwestia pieniędzy

W zależności od posiadanego budżetu, specyficznych potrzeb i dodatkowych opcji koszt wykonania strony może być różny. Możesz zrobić stronę internetową praktycznie za darmo, jeśli wykonasz ją samodzielnie. Druga opcja to wykonanie projektu strony www przez programistę lub agencję interaktywną. W tym przypadku koszty mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, co miałoby się na takiej stronie znaleźć.

Oddzielna kwestia to koszty utrzymania strony. W pierwszym roku mogą być one dość niskie (około kilkudziesięciu złotych) ze względu na częste promocje u dostawców. W kolejnych latach mogą wzrosną do średnio 150 – 250 złotych.

Od czego zacząć tworzenie strony www?

Jeśli zdecydowałeś się samodzielnie zrobić własną stronę internetową, to musisz wykonać 5 następujących kroków:

Kroki 1 i 2: Hosting + Domena

Po pierwsze wykup hosting oraz domenę o określonej nazwie. Hosting to serwer, na którym będzie można osadzić domenę. Dla lepszego zrozumienia możemy porównać hosting do domu dla strony www, dzięki któremu będzie ona widoczna w Sieci. Natomiast domena, to adres tego domu, czyli nazwa strony internetowej.

Na rynku jest wielu dostawców domen i hostingów. Coraz częściej u jednego z nich możemy kupić zarówno domenę jak i hosting. Tę opcję wybierz na start. To znacznie ułatwi początkową konfigurację. Przy wyborze dostawcy kieruj się poziomem obsługi klienta, to będzie przydatne przy początkowych ustawieniach. Warto też zwrócić uwagę, czy można założyć adres mailowy we własnej domenie np. kontakt@mojafirma.pl.

Nazwa domeny

Jeśli nie masz pomysłu na nazwę strony to daj sobie na to góra kilka dni. Jeśli wciąż masz wątpliwości jaką nazwę wybrać, to nazwij domenę swoim imieniem i nazwiskiem. To dobry pomysł aby budować swoją markę osobistą. Na takiej domenie możesz umieścić później nazwę firmy / bloga / usługi. Ja też tak zrobiłam. W każdym razie, niech Cię to nie powstrzymuje przed rozpoczęciem pracy nad stroną.

Jeżeli Twoja wymarzona domena z końcówką .pl /.com jest już zajęta, rozważ inną nazwę firmy. W przeciwnym razie jest bardzo prawdopodobne, że Twoi klienci trafią do konkurencji.

Krok 3: WordPress, czyli system zarządzania treścią

Czas zaprojektować Twoją stronę internetową! Na rynku są dostępne różne systemy zarządzania treścią (tzw. CMS-y). Moim ulubionym jest WordPress. Jest on również jednym z najpopularniejszych i do tego darmowych narzędzi do projektowania stron www. Jak stworzyć stronę internetową na WP? Wystarczy się do niego zalogować! Nie musisz być, ani programistą, ani grafikiem. Wszystko możesz zrobić sam.

Aby zainstalować WP na swojej stronie, po wykupieniu hostingu i domeny napisz do tego samego dostawcy z prośbą o pomoc (np. LH). Niektórzy dostawcy umożliwiają automatyczną instalację WP już na etapie zakupu hostingu i domeny (np. OVH).

Krok 4: Motyw

Kiedy WordPress jest już podpięty, możesz zacząć zabawę z projektowaniem. Piszę ZABAWĘ i właśnie to mam na myśli, ponieważ chodzi o projektowanie Twojej wymarzonej strony 🙂 Aby strona internetowa “wyglądała” w konkretny sposób trzeba wybrać tzw. motyw. WordPress oferuje darmowe i płatne motywy (uwaga: często mylone z szablonami). Możesz wybrać dowolny motyw zgodny z Twoim gustem. Następnie przejdź do edycji motywu. Ustaw i uzupełnij najważniejsze sekcje (O mnie, Kontakt, Stronę Główną, ewentualnie Blog i Sklep).

Krok 5: Wtyczki

WordPress daje Ci również mega cenne wsparcie w postaci ok 70 tys. wtyczek. Wtyczki, to rozszerzenia, które pomagają rozwijać Twoją stronę www o kolejne funkcje. Jeśli Twoja strona ma spełniać różne cele użytkowe, wizerunkowe i biznesowe, to warto je zainstalować. Polecam podpięcie poniższych wtyczek, jako podstawę działania Twojej strony:

  • Antispam Bee – skuteczna wtyczka, która chroni przed spamerskimi komentarzami
  • Contact Form 7 – pomaga w przygotowaniu formularzy kontaktowych
  • Elementor – zaawansowany kreator/edytor stron i wpisów
  • GDPR Cookie Consent – pokazuje, że Twoja strona jest zgodna z RODO
  • Really Simple SSL – pomaga zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL
  • Yoast SEO – służy do optymalizacji treści na Twojej www pod kątem wyników wyszukiwania
  • Woo Comerce – niezbędne narzędzie do stworzenia małego sklepu internetowego

Twoja strona jest już gotowa!

Gotowe. W prosty sposób zrobiłeś własną stronę internetową dla swojej firmy / marki / bloga. Oczywiście pamiętaj o koniecznych aktualizacjach, o których będzie Ci przypominał sam WordPress – dotyczą one nie tylko CMSa, ale też konkretnych wtyczek. Dzięki temu Twoja strona internetowa będzie zawsze działać bez zarzutu.

Jak już wspomniałam stworzenie prostej strony www może zająć już kilkanaście godzin. Jeśli natomiast będziesz chciał ją dopieszczać i udoskonalać o szereg przeróżnych funkcji to może to się wydłużyć nawet do kilku tygodni. Proponuję jednak, abyś skupił się na najważniejszych i niezbędnych elementach, aby nie wstrzymywać działania Twojego biznesu. W Internecie jest też dużo darmowych instrukcji, które pomogą Ci w stworzeniu wymarzonej strony na WP. Także po polsku.

Powodzenia!

Daj znać w komentarzu, czy podobał Ci się ten artykuł, czego ewentualnie chciałbyś się jeszcze dowiedzieć.

Zapisz się na newsletter, aby móc otrzymywać ode mnie powiadomienia o najnowszych artykułach  i innych wartościowych informacjach!

Dołącz do społeczności przedsiębiorców BiznesMarketingZone na Facebooku i na Instagramie!
Facebook

Instagram

Blog dla przedsiębiorców

Blog dla przedsiębiorców

Blog dla przedsiębiorców

Przestrzeń dla osób przedsiębiorczych, która w przystępny sposób wyjaśnia, jak samodzielnie prowadzić świadome i efektywne działania marketingowe online.

Czy też masz wrażenie, że wciąż jest zbyt mało źródeł, z których możesz dowiedzieć się, jak strategicznie, kompleksowo i skutecznie zadbać o marketing swojego biznesu w sieci? Zwłaszcza, kiedy nie masz zielonego pojęcia na temat samego marketingu? Wiadomo, nie każdy musi się na wszystkim znać! A często udostępniana wiedza przedstawiana jest w techniczny i zawiły sposób.

Dla kogo jest ten blog?

BiznesMarketingZone to blog, który powstał z myślą o osobach, które samodzielnie prowadzą swój biznes i poszukują wiedzy, wskazówek, gotowych szablonów i rozwiązań na temat prowadzenia działań marketingowych i budowania wizerunku swojej marki online. Jeśli więc jesteś freelancerem, samozatrudnionym, mikro lub małym przedsiębiorcą, albo dopiero myślisz o założeniu własnego biznesu, to ta przestrzeń jest dla Ciebie!

Co tutaj znajdziesz?

Na blogu chcę podzielić się (w prosty i zrozumiały sposób) swoją wiedzą i doświadczeniem na temat efektywnych działań marketingowych online niezbędnych w samodzielnym prowadzeniu biznesu. Znajdziesz tu min. informację o tym:

  • Jak efektywnie promować swoją firmę w sieci?
  • Jak sprzedawać swoje produkty i usługi?
  • Jak świadomie budować silną markę, która zdobędzie serca klientów?
  • Jak stworzyć spójny wizerunek marki (identyfikacja wizualna)?
  • Jak budować pozycję eksperta w danej dziedzinie?
  • Jak budować zaangażowaną społeczność wokół marki?

Jeśli interesują Cię te tematy, a wierzę, że znalazłeś się tu z jakiegoś powodu, to zapisz się na newsletter (poniżej), aby móc otrzymywać ode mnie powiadomienia o najnowszych artykułach pełnych merytorycznej wiedzy!

Napisz w komentarzu, jakie tematy Ciebie interesują.

I koniecznie polub fanpage BiznesMarketingZone!

Postaram się jak najlepiej odpowiedzieć na pojawiające się potrzeby. Zależy mi na dotarciu do jak największej liczby osób, które znajdą dla siebie wartość na tej platformie. Chcę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem głównie w zakresie: tworzenia newsletterów, kampanii promocyjnych, tworzenia treści, komunikacji w mediach społecznościowych, zwiększania sprzedaży, budowania strategii marketingowej i wizerunku marki. Przede wszystkim jednak jestem pasjonatką, zainteresowaną ciągłym rozwojem i odkrywaniem najskuteczniejszych metod działania. (Jeśli chcesz mnie lepiej poznać zapraszam Cię do zajrzenia TUTAJ)

Magda

„Budowanie marki osobistej jest tak ważne, ponieważ jest jedyną rzeczą, którą tak naprawdę masz. Twoja reputacja online, a w obecnym świecie biznesu odgrywa ona bardzo ważna rolę, też musi sprawić, że będziesz uchodzić za dobrą osobę. Nie możesz tam niczego ukryć, a co ważniejsze, musisz trzymać też odpowiedni poziom.”

Gary Vaynerchuk


Facebook


Instagram