Jak zarobić dodatkowe 10 000 zł?
Wywiad z Karoliną Kępką na temat money mindset

Karolina Kępka, to doświadczona Social Media Manager i właścicielka agencji marketingowej Qursantka Karolina. A ostatnio także szefowa marki Obfitość i Human Desing. Karolina opowie o właściwym stosunku do pieniędzy tzw. money mindset i o jego roli w naszym życiowym sukcesie.

Karolina, nazywasz siebie Trenerkę Obfitości, pierwszy raz spotykam się z takim określeniem. Co ono oznacza? Czy jest to nowy zawód?

Karolina: Nigdy nie myślałam o tym jako o “zawodzie”, ale to również ciekawa koncepcja. Natomiast “Trenerka obfitości” wzięła się po pierwsze z ludzkiej potrzeby nazywania rzeczy po imieniu, czasem może i lekkiego zaszufladkowania. Wtedy nasz umysł lepiej rozumie pewne rzeczy.

A po drugie dlatego, że uważam, że aby móc przeżywać obfite życie, trzeba to najzwyczajniej w świecie wytrenować. To nie dzieje się samo ot, tak, na pstryknięcie palcami, jak wielu mogłoby się wydawać, chociażby wtedy gdy stykają się z prawem przyciągania.

Jaki Twoim zdaniem panuje stosunek do pieniędzy w Polsce? Czy można tutaj mówić o ogólnym podejściu, z może czymś typowym dla danych grup ze względu na wiek, płeć, czy sytuację ekonomiczną?

Karolina: Mówiąc ogólnie o polskim stosunku do pieniędzy, to niestety nie jest on zbyt dobry, żeby nie powiedzieć wprost – po prostu zły. Szczególnie teraz na początku roku, kiedy wprowadzany jest nowy ład, widać to aż za bardzo. Rozmowom o pieniądzach towarzyszy strach – bo pieniędzy za mało, przepadną, nie pojawią się; rozczarowanie – pojawiło się za mało, za późno; gorycz – pracowałem za ciężko, za zbyt mało.

Dla różnych grup wiekowych, jedynie zmartwienia są różne, zaś samo podejście do pieniędzy – takie samo. Ale cóż się dziwić, jeśli jesteśmy programowani od dziecka? To wszystko w nas zostaje i tworzy tak zwane “blizny finansowe”. Są osoby, które zaczynają dostrzegać, że coś jest nie tak i zaczynają pracować nad swoją finansową inteligencją, co jest piękne, i oby tak dalej!

Czy według Ciebie Polacy nie sięgają po marzenia? Akceptują to co jest z wygody, ze strachu przed porażką, a może jest to lęk przed sukcesem?

Karolina: Bardzo dużo osób w ogóle nie marzy, właśnie ze strachu. Jak tylko o nich myślę robi mi się smutno, bo marzenia są od spełniania. Ale rozumiem to. Wpływ na nich ma otoczenie, życiowe doświadczenia. Te osoby po prostu zapomniały, że mogą coś zmienić. Być może kiedyś nastąpi przebudzenie, i powoli zaczną sięgać po jednym małym marzeniu naraz.

Brak wiary w siebie też kładzie się cieniem na marzeniach. W końcu “nie jestem wystarczająca, żeby te marzenia osiągnąć”. Mało osób wie, że sposobność spełniania marzeń w dużej mierzy zależy od naszego nastawienia. Wrzućmy to na chwilę do jednego worka “Money Mindset”.

Nie dalej jak wczoraj, miałam od rana wspaniałe nastawienie do życia i świata. Tego dnia, pojawiły się trzy nowe klientki – dwie, które dosłownie znalazły mnie w mediach społecznościowych i od razu były chętne na współpracę. Wszystko szło jak po maśle. Niestety po południu miało miejsce przykre dla mnie wydarzenie, które momentalnie wybiło mnie z mojego rytmu. Zawładnął mną strach. Chwilę później dostałam telefon, dzwoniła Pani z salonu masażu, bowiem na następny dzień miałam umówiony masaż. Myślę super – pozbędę się tego nagłego stresu z mięśni 🙂 Ale Pani dzwoniła odwołać wizytę, ponieważ masażystka się rozchorowała i nie miał kto jej zastąpić.

Ja wiedziałam, że jest to bezpośrednio związane z moimi emocjami i “mindsetem”. Dlatego kolejną godzinę poświęciłam na “powrót do siebie” i mojego stanu z poranku. I wiesz co? Pani z salonu zadzwoniła ponownie, że ktoś inny odwołał wizytę i mogę wskoczyć na jej miejsce! Nasze myśli, emocje, samopoczucie i to jak funkcjonujemy znajduje odzwierciedlenie w codziennych sytuacjach, także w tych związanych z naszymi marzeniami i pieniędzmi.

Na Twojej stronie pojawia się tajemnicze określenie „kod obfitości”. Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy i wyjaśnić, co to takiego?

Karolina: To ponownie chęć włożenia czegoś nieoczywistego w jakieś bardziej zrozumiałe ramy 🙂
Nazwijmy to zestawem ćwiczeń, rytuałów i medytacji, które połączyłam dla najlepszego efektu. Samo się nie zrobi i nie zadzieje, jest praca do wykonania, chociażby związana z przeprogramowaniem siebie.

Jesteśmy programowani od małego. Jedne programy, tudzież “kody” nam służą, inne szkodzą. Moim zadaniem jest pomóc Ci się przeprogramować. Aby to zrobić, trzeba stary program (kod), zastąpić nowym.

15-go stycznia 2022 r.  odbędą się warsztaty „Ja Milionerka”. Jak będą wyglądać, czego można się na nich nauczyć? Kto może wziąć udział?

Karolina: Te warsztaty to kwintesencja mojej pracy ze specjalistami z całego świata podczas kursów, warsztatów i szkoleń, jednak przepuszczone przez “moje sito”.

Punktem pierwszym naszego spotkania będzie określenie stanu obecnego – ponieważ tylko wtedy zauważymy czy zrobiliśmy krok czy nawet dziesięć naprzód. Dużo będę mówiła o tym czym jest obfitość i jak już teraz żyć obfitym życiem. Nie czekać, aż coś się wydarzy.

Następnie odkryjemy co nas blokuje. Jakie stare kody, przekonania nam nie służą, a następnie podczas głębokiej medytacji, będziemy te przekonania niszczyć i zastępować nowymi kodami. Puścimy wodze wyobraźni na temat tego, jak chcemy by nasze idealne i obfite życie wyglądało po to, by stworzyć plan, jak się tam dostać. Przyjrzymy się codziennym aktywnościom, i sprawdzimy co trzeba zmienić i jak to zmienić.

A na zakończenie zaproszę wszystkich do wzięcia udziału w wyzwaniu, by do końca miesiąca zarobić ekstra gotówkę od 1000 – 10000 zł. Ekstra, czyli nie pieniędzy, których się spodziewamy, ale coś ponadto. Ponieważ tylko praktyka pomoże nam zakotwiczyć pracę, którą wykonamy podczas warsztatów.

Od razu dodam, że kwota ma taki przedział, ponieważ każdy z nas jest na innym etapie życia i obfitości. Ktoś, kto zarabia 3000 zł miesięcznie, będzie się podświadomie sabotował myśląc o extra 10000 zł w dwa tygodnie, a to nie o to chodzi.

Bloga BiznesMarketingZone czytają też kobiety – przedsiębiorczynie i freelancerki. Jak Twoim zdaniem skorzystanie z udziału w takim wydarzeniu wpłynęłoby na ich życie i/lub biznes?

Karolina: To są warsztaty wprost stworzone dla nich! Przede wszystkim inwestując w swój “Money Mindset”, będą mogły podejmować lepsze decyzje finansowe (o tym też będę mówić na warsztatach), poprzez miliondolarowe myśli.
Zmienią swoje nastawienie do pieniędzy, a co za tym idzie – pieniędzy do nich.

Efekty uboczne to także wzrost pewności siebie, bo nie oszukujmy się, pieniądze są z nią ściśle powiązane. To także idealny początek drogi do obfitości. Początek, ponieważ gdy wkraczamy w następny etap pomyślności finansowej, okazuje się, że można wejść jeszcze wyżej. Wtedy zabawa zaczyna się od nowa.

Podsumowując: rozglądając się po swoim życiu i obecnej sytuacji m.in.: finansowej, musisz zrozumieć, że znalazłaś się tu poprzez działania sprzed kilku miesięcy, może i lat jeśli sytuacja jest od lat niezmienna. Jeśli Twoja przyszłość ma ulec zmianie, musisz podjąć działania teraz. To Ty jesteś kapitanem tego statku, ja podczas warsztatów będę Twoją latarnią.

Karolina, dzięki za rozmowę! To było dla mnie bardzo inspirujące. Mam nadzieję, że także dla czytelników bloga 🙂

Więcej informacji na warsztatów Karoliny znajdziecie TUTAJ.

Daj znać w komentarzu, czy podobał Ci się ten artykuł, czego ewentualnie chciałbyś się jeszcze dowiedzieć.

Zapisz się na newsletter, aby móc otrzymywać ode mnie powiadomienia o najnowszych artykułach  i innych wartościowych informacjach!

Dołącz do społeczności przedsiębiorców BiznesMarketingZone na Facebooku i na Instagramie!


Facebook


Instagram

To może Cię zainteresować: